Jdi na obsah Jdi na menu
 


Clér má své papírové jméno. Původně jsme měli pro fenku připravené jméno Maggie, ale když nám chovatelka řekla její jméno a podívali se na ní, tak jsme se rozhodli jí tak i říkat. Hodilo se to k ní. Bydlíme v rodinném domku poblíž Olomouce, kde chodíme na krásné procházky po okolí.

Clér

Jak to začalo…

Když jsme se rozhodli pro pořízení pejska, dlouho jsem vybírala vhodné plemeno. Chtěla jsem, aby byl většího vzrůstu a měl mírnou a přátelskou povahu. Tímto se právě labradoři vyznačují. Nejprve jsem uvažovala o zlatém retrívrovi, ale zvítězil černý labrador, fenka. Jeli jsme si pro ni poměrně blízko do Uherského hradiště. Chovatelka nás přivítala a zavedla ke štěňátkům. Jakmile jsem ji spatřila, věděla jsem, že s námi pojede domů. Cestou domů byla překvapivě klidná. Ležela celou cestu. Doma byla první tři dny plachá a v noci kňučela, ale rychle si zvykala na nový domov. Podle výsledků a zdraví se rozhodneme zda-li Clér uchovnit a do budoucna plánujeme štěňátka. V současné době se připravujeme na zkoušky a pilujeme na výstavy.

 

Později jsme začali přemýšlet, že si pořídíme druhého pejsana a jako první mě napadl goldeňáček. Ale protože nebydlíme v domě sami, tak jsme se rozhodli s tímto nápadem ještě nějakou dobu počkat, až se přestěhujem do nového. Pak si teprve zlaťáčka pořídíme a moc se na to těším. Vzhledem k těmto okolnostem jsme se uskromnili na menšího hafana a po zvážení všech pro a Amyproti u různých plemen jsme se shodli na rase Shih-tzu. Netrvalo dlouho a jeli jsme si pro fenku. U chovatelky byla celkem ještě tři štěňátka - dvě černobílé a jedna zlatobílá fenka. Chtěli jsme jednoznačně černobílou a dlouho, dlouho jsme se rozhodovali mezi těma dvěma fenečkama. Nakonec jsi nás Amy vybrala sama, ta druhá fenka jakoby pořád utíkala někam pryč a nám nevěnovala pozornost. Zato Amy se motala stále u nás. Teď už je z ní vetší slečna a roste neustále do krásy :-)